updating.

# 7 | jaro 2015

22. dubna 2015 v 12:01 | pal
Dva týdny od začátku jarní anime sezóny 2015 jsou ideálním časem pro sepsání prvních dojmů. Sledovaných titulů mám tentokrát poskromnu (poslední dobou se nejspíš věnuju reálnému světu víc, než bych chtěla měla jsem dřív měla ve zvyku), ale zato jsou zatím oba perfektní a mám k nim o to víc co poznamenat, protože Gintama (NOVÁ GINTAMA!!!!1!!1!) je moje životní láska a Hibike! Euphonium o další z mých životních lásek zase hovoří (kdyby se někomu chtělo pochybovat, samozřejmě tím myslím dechový orchestr, ne roztomilé středoškolačky v krátkých sukních, haha). Enjoy.

# 6 | Free!: Eternal Summer Special

20. března 2015 v 20:54 | pal

název: Free!: Eternal Summer Special
autor: bez předlohy | Kyoto Animation
žánr: sportovní, komedie
anime: OVA | 1 epizoda | 2015

Dlouho očekávaný. Obávaný. Jediný a nejlepší. A naprosto, stoprocentně free. Swimming anime speciál, který se před pár dny konečně objevil na internetu s přijatelnými anglickými titulky. A můj názor na to, co se během oné jedné epizody stihlo odehrát. Pokud jste ještě neměli to štěstí OVA zhlédnout, neváhejte a jděte na to. A pokud stále ještě váháte, užijte si moje - přiznávám, že tentokrát značně subjektivní a entuziastické - shrnutí.

# 5 | zima 2015

19. ledna 2015 v 21:03 | pal
Zimní anime sezóna se pomalu, ale jistě rozjíždí. Co to znamená? Tradiční update, tentokrát zahrnující dvě zcela protikladná, ale stejně potěšující překvapení (ať už to zní jakkoliv absurdně, tato sekce zahrnuje jak Death Parade, tak i nové maho shonen anime s názvem, který jsem zatím do paměti nevstřebala) a dvě dlouho (PĚT LET!) očekávaná pokračování, DRRR!! a Kuroko no Basket. K Tokyo Ghoul se pravděpodobně vyjádřím až s určitou znalostí mangy (pracuju na tom!), ale moje pocity jsou zatím velmi smíšené. Bez dlouhého protahování tedy vzhůru na to!

# 4 | podzim 2014

15. listopadu 2014 v 13:01 | pal
Postupně jsem stihla dohnat skluz ve sledování anime. Po létu, které bylo plné hitů, se chudší podzimní sezóna dala očekávat. I tak se tu ale najde hned několik vděčných zpříjemnění školní rutiny; dvě úplné novinky - Terra Formars a Kiseijuu - a pár dlouho očekávaných pokračování - Yowamushi Pedal: Grande Road a nové Psycho-Pass. Krom toho začaly vycházet i čtyřminutové sketche, s názvem volně přeloženým jako Příhody v mojí vaně, o chlapci, co si domů přivedl mořského panice. Bohužel mi to nepřijde ani k smíchu, ani k pláči. Další nepochopený fenomén.

# 3 | léto 2014

10. srpna 2014 v 20:01 | pal
Updaty jsou mnohem příjemnější než recenze. Člověk může plácat jeden dojem za druhý a nemusí se snažit o nějakou ucelenou kompozici. A vyjádřit své myšlenky třeba právě v polovině sezóny. Dnes se zaměříme na následující - Kuroshitsuji: Book of Circus, Barakamon, Love Stage!! a Zankyou no Terror. Dva z titulů jsou skvělé, jeden právě naopak a pak je tu Kuroshitsuji, které má tak nějak svou vlastní kategorii. Kromě nich jsem tuhle sezónu zkoušela ještě Tokyo ESP (všechno mi přišlo až moc zmatené a nuceně cool, pravděpodobně ne můj šálek kafe) a Tokyo Ghoul (první epizoda mě vůbec nezaujala, ale obrovská popularita na tumblru mě možná ještě donutí dát mu druhou šanci). Každopádně, pojďme na dojmy k výše zmíněným čtyřem!

# 2 | program na prázdniny

4. července 2014 v 16:23 | pal
Léto je v plném proudu a je až moc velké horko na to, abych napsala delší souvislý text, jenž by se dal nazývat recenzí (pak píšu ještě delší souvislé texty uměleckého rázu, ale ty zůstanou navždy v nedozírných hlubinách mého počítače). Co to znamená? Trojnásobnou dávku krátkých postřehů o nejrůznějších seriálech / anime (protože anime není kreslený seriál, to ví každé malé dítě a hlasitě na to upozorňuje), které jsem se v posledních dnech odhodlala zhlédnout.
Anime mám rozkoukaných víc, ale o některých - jmenovitě Samurai Champloo a Yowamushi Pedal - bych v blízké budoucnosti ráda napsala samostatné, rozsáhlejší články. Česká nás tedy třetí série Legend of Korra, Kyoukai no Kanata a pokračování Free!!

# 1 | wow. much anime.

26. dubna 2014 v 20:34 | pal
Rozhodla jsem se napsat pár postřehů o anime, která momentálně sleduji, ale stále ještě vychází / jedná se o OVA / je všeobecně velmi nepravděpodobné, že bych je dokoukala či o nich v nejbližší době napsala recenzi. Zapisování prvních dojmů mi vůbec přijde jako fajn věc, protože k pořádnému hodnocení se mnohdy ani nedonutím a potřebuji si trénovat vyjadřování. obsah: Haikyuu!!, Shingeki no Kyojin OVA #2, Soul Eater NOT!, Mekaku City Actors, SKET Dance
 
 

Reklama