# 5 | zima 2015

19. ledna 2015 v 21:03 | pal |  updating.
Zimní anime sezóna se pomalu, ale jistě rozjíždí. Co to znamená? Tradiční update, tentokrát zahrnující dvě zcela protikladná, ale stejně potěšující překvapení (ať už to zní jakkoliv absurdně, tato sekce zahrnuje jak Death Parade, tak i nové maho shonen anime s názvem, který jsem zatím do paměti nevstřebala) a dvě dlouho (PĚT LET!) očekávaná pokračování, DRRR!! a Kuroko no Basket. K Tokyo Ghoul se pravděpodobně vyjádřím až s určitou znalostí mangy (pracuju na tom!), ale moje pocity jsou zatím velmi smíšené. Bez dlouhého protahování tedy vzhůru na to!


Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! | e2 | Pravděpodobná parodie na Sailor Moon a celou řadu dalších maho shojo anime, klasifikovaná pod nálepkami "komedie" a "slice of life". A jednoznačné must watch zimní sezóny. Děj prvních dvou epizod, které jsem měla tu čest zhlédnout, se odehrál následovně. Dva chlapci při společné koupeli diskutují jídlo a kastovní systém. Romantiku s bublinkami naruší růžový vombat z jiné planety, který se ale záhy dá na útěk před blonďatým shotou se zcela evidentně zoofilními záměry. Další den je vombat překvapí tím, že očividně způsobil smrt jejich učitele a teď využívá jeho tělesnou schránku. A má pro chlapce a jejich další dva kamarády úkol: zachraňte svět pomocí síly lásky!

Síla lásky se projevuje stereotypní sekvencí přeměny "středoškolák > maho shonen", která zahrnuje vykřikování výrazů, jejichž význam nejspíš v hodinách angličtiny nebyl dostatečně zdůrazněn ("Let's begin the Love Making~~~!"). Lidé, na které má být síla lásky aplikována, jsou pak vaši průměrní studenti japonských středních škol, kteří se, nespokojení se svým dosavadním životem, poddají depresivním pocitům a přemění se v podobně ívl a kýbl stvoření, jako je chikuwabu (Arakita, is that you?). Takže, přátelé, nebojte, i když se necítíte dobře, po naší love shower pocítíte kompletní harmonii.

Mají tam všechno, co standardní maho sho(jo/nen) potřebuje. Děsivého domácího mazlíčka, pofidérní kouzelné hůlky s diskutabilním využitím, přiteplené oblečky, sugestivní přeměnu, tajemné antagonisty s tragickou backstory vedené zeleným ježkem a silná přátelská pouta mezi hlavními hrdiny. Kupodivu je to občas fakt vtipné, a to nejen tím "je to tak absurdní, až se musím smát" způsobem. Chlapcům se jejich nevyhnutelný osud zas tak moc nezamlouvá a byť je gay thoughts stejně co nevidět doženou, čas od času utrousí nějaký ten zajímavý komentář. Stručně a jasně: doporučuju. Po dvou dílech to vypadá jako skvělá zábava.
Death Parade | e02 | Zimní sezóna je poněkud různorodá, a proto po odlehčené přiteplené parodii následuje po příbšhové stránce velmi kvalitní psychologické anime, které má slušný náběh na to být brzy nazýváno přízvisky jako "geniální" nebo "fenomenální". Ve zkratce: mladý pár novomanželů se, bez znalosti okolností, ocitne v tajemném baru. Barman jim oznámí, že se odtamtud nedostanou, dokud si nezahrají hru, v níž vloží v sázku své životy. A tak hrají šipky. Šipky, prostřednictvím nichž mohou zasáhnout části těla svého protihráče a mohou popustit uzdu fantazii ohledně toho, jaký osud čeká poraženého. Jakákoli partnerská láska jde stranou, na povrch se derou staré křivdy a pravé podstaty charakterů hlavních aktérů a hra se nevyhnutelně blíží k poněkud tragickému vyvrcholení.

Nebudu prozrazovat a obejdu se i bez ilustračních gifů, protože bych Vás ochudila o podstatnou část onoho uměleckého zážitku. Vliv extrémních podmínek na lidskou psychiku je nepopsatelně zajímavé sledovat, o tom žádná, ale Death Parade je zároveň přehlídkou velmi dobře odvedené grafiky a perfektní atmosféry. A pak je tu pravděpodobně ten nejklamnější opening téhle sezóny, který ovšem, stejně jako zbytek, rozhodně stojí za zhlédnutí. A když už jsme u těch doporučení, před pár lety vyšel podobně koncipovaný, ovšem od základu jiný prequel, nazvaný Death Billiards, který byste si rovněž neměli nechat ujít. Závěr je tedy pravděpodobně tento: přestaňte dělat to, co právě děláte, a pusťte si první epizodu Death Parade. Nebudete litovat.
Durarara!!x2 Shou | e02 | Nová sezóna DRRR!! je věc, o které se pravděpodobně nedovedu vyjádřit doposud známými slovy. Mé dojmy z první epizody vystihuje z existujících výrazů pravděpodobně jen "asdfghjkl;" a ani to nedokáže obsáhnout všechny feels, které návrat do Ikebukura vyvolal. Půl roku, říkáte? Bylo jich pět! PĚT! Tohle anime je už hodně dlouho mojí srdeční záležitostí a jednou z vůbec nejlepších věcí, co jsem kdy viděla. Úžasně zamotaný příběh a jeho na první pohled chaotické podání, jehož všechny linie do sebe na poslední chvíli zapadnou? Charismatické postavy, války pouličních gangů, bezhlaví motorkáři a čtvrť opředená legendami? Ano, prosím.

A teď je to zase taky. A opět nadšeně hltám každou minutu a nemůžu se dočkat toho, kam se příběh za (pro tuhle sezónu plánovaných) dvanáct dílů stihne dostat. Byli jsme obdarováni celou řadou nových charakterů a staří známí (jedno OTP za druhým) (a další, stop being so adorable) (a vy taky) snad ani zklamat nedokážou. Všechno je perfektní. Až moc perfektní. A nesmírně mě potěšili endingem, který obnovuje a upravuje grafickou stránku toho vůbec prvního. Ano, ano, ano, stokrát ano. DRRR!! je anime, o jehož ději toho z prvních několika epizod moc vyplodit nedokážete, takže zbývá už jen jedno starobylé rčení; DRRR!! je jasná volba a pokud jste neviděli první sezónu, měli byste se stydět. Teď mě omluvte, jdu fangirlovat.
Kuroko no Basket 3rd Season | e02 | Kurokův basketbal je věc, kterou jsem začala sledovat ze zcela ironických důvodů, se značným skepticismem se přenesla přes první sezónu a až v té druhé zjistila, že se vlastně vcelku těším na každou novou epizodu. Třetí už jsem očekávala s poměrně velkým nadšením a byť mám stále celou řadu zásadních výtek, bez mučení přiznávám, že jsem jednotlivým týmům začala fandit, a byť Kuroko a jeho spoluhráči nedosahují kvalit takového Haikyuu!!, v zaujetí publika zas takoví lůzři nejsou. Takže - směle do sledování dalších pětadvaceti epizod natahovaných zápasů!

Třetí sezóna přinesla krátké, ale účinné shrnutí, místy velmi kvalitní kresbu (ahh) a, co je hlavní, nového antagonistu. Haizaki Shogo není milý chlapec. Krade skilly, krade jídlo, krade holky. A neuznává autoritu senpaiů. Všichni doufáme, že se mu to jednoho krásného dne vyplatí. Jsem zvědavá, kolik zápasů stihnou, protože hádám, že pro finální match Seirin versus Rakuzan bude muset být vyhrazena samostatná sezóna. Zatím jsem v rámci možností spokojená. Jen ještě jedno: nechyběl mi basketbal, chyběly mi Izukiho špatné puns. Protože "Uruguay" zní přece úplně stejně jako "eagle eye".
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 21:24 | Reagovat

U nové Durarary mám pořád tendence nostalgicky pištět, protože prostě ... feels. ;w;
U Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! jsem došla k závěru, že něco tak primárně teplého si nemůžu nechat ujít. A nezklamalo, u Love Stick mě pořád chytají záchvaty hysterického smíchu. 8D

2 Pal Pal | Web | 19. ledna 2015 v 23:07 | Reagovat

Sakura Minamino > Binan Koukou rozhodně doporučuju, když už nic jiného, zvedne náladu :D Love Stick je boží, ti chlapci opravdu nemají ponětí, o čem mluví:>

3 Mizu Mizu | Web | 21. ledna 2015 v 17:40 | Reagovat

Death Parade, už mám za sebou druhý díl i Billiard a mohu jen souhlasit. Atmosféra je dechberoucí. Grafika je víc než uspokojivá. Opening se mi začíná líbit víc a víc, i když ze začátku opravdu překvapil :D Tohle anime, pokud i další epizody půjdou v oslňujícím světle těch předchozích, bude masterpiece, protože už v tomhle momentu (svým způsobem) je. Kuroko no Basket season 3. Eh. Uzavřeme sázky? :DD Řekla bych že polovina z anime bude Seirin vs Rakuzan. Už jen manga byla tolik roztahaná (nebo se mi to možná tak zdálo díky flashbacku Kuroka). Samozřejmě slovo sázka jsem použila jen ve jménu srandy. Love Stick, nemůžu si pomoct, ale už jen ty gify jsou vtipné.. jen se obávám, že se z toho stane úlpná blbost. Durarara. Stydím se. Opravdu moc. Už na tolika blozích jsem o tom slyšela/ četla jen chválu a pořád si nad to nedokáži sednout.
Pěkný článek, určitě se na Durararu v blízké době mrknu! :)

4 Pal Pal | Web | 21. ledna 2015 v 19:06 | Reagovat

Mizu > Death Parade je geniální, jen doufám, že si další díly udrží nastavenou laťku. Ale mám z toho více než dobrý pocit :> Seirin versus Rakuzan taky reálně vidím tak na polovinu sezóny. Achjo, dojemné flashbacky uprostřed zápasu, to zas bude. Ale těším se :D Binan Koukou je ale vážně boží. Blbost, ale boží. A věřím, že si zvládnou udržet vtip až do konce c: Neznalost DRRR!! je základní mezera ve vzdělání a měla bys ji co nejdřív dohnat - i proto, že jsem vždycky ráda za co nejvíc lidí, se kterými můžu diskutovat nově vyšlé epizody :D

5 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 22. ledna 2015 v 21:22 | Reagovat

Stejně jako Mizu jsem ještě Durararu neviděla a bohužel v dohledné době to asi nenapravím... :D *stydí se* :D
Death Parade sleduji a zatím naprosto souhlasím, vypadá to více než nadějně, jen aby tvůrci tu laťku udrželi. Jsem zvědavá, jakých příběhů se dočkáme a taky doufám, že se anime bude soustředit i na barmana a ostatní, kteří rozhodují o osudu.^^
Jinak, nechce se mi to mu věřit, ale podle ohlasů ta zatím vypadá, že všechno, co jsem si na tuhle sezónu vybrala ke sledování, si drží poměrně vysokou laťku, což se mi ještě nestalo. :D Jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží. :D

6 Pal Pal | Web | 22. ledna 2015 v 21:34 | Reagovat

Sara Whitney > Budu se opakovat, ale DRRR!! je must see. Ale mám taky spoustu věcí, které bych chtěla vidět a ke kterým se pravděpodobně ještě dlouho nestihnu dostat. Death Parade je skvělé a nemůžu se dočkat nových lidských osudů a dalších informací o postavách :>
Mám to podobně, od zimní sezóny jsem toho ze začátku moc nečekala, ale teď se zdá, že je plná anime, která jsou nejen velmi příjemná na sledování, ale dokonce i nadprůměrná. A doufám a věřím, že to tak i vydrží c:

7 Saki Saki | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 11:59 | Reagovat

Death Parade zatiaľ vyzerá veľmi sľubne. Adaptácia je vcelku zaujímavá a páči si mi ako tam ukazuj rôzne typy ľudí a grafiku to má proste podarenú! *-*
Na pokračovanie DRRR!! som sa tešila už veľmi dlho a nechce sa mi veriť, že sme sa druhej série vážne dočkali :D Zatiaľ si to pochvaľujem, je to stále zamotané a prepletené, mám taký pocit, že to je ešte viac zložitejšie na vzťahy ako prvá séria, ale môže to byť len pocit :D Anyway, som zvedavá, čo sa z toho v konečnom dôsledku stane a ako sa to všetko prepojí *///*
Ahh KnB; Som rada, že prvý diel odštartoval interview, ktoré poslúžilo ako príjemné osvieženie predchádzajúcich zápasov a zarovno s tým to gradovali ich odpovede :DD Som veľmi zvedavá na túto sériu a odpočítavam minúty do Akashiho západu; ugh, after so long finally...

8 potato potato | 29. ledna 2015 v 22:35 | Reagovat

Binan Kouko je opravdu s každým dílem čím dál tím teplejší a myslím, že už ztratilo téměř veškeré PG-13 zábrany. Každopádně si vůbec nestěžuju.
U Death Parade jsem si musela hned pustit ten prequel, popravdě mě oproti první epizodě poněkud zklamalo, ale i tak to bylo zajímavé.
Ah, drrr je samozřejmě naprosto dokonalá a perfektní změť děje, která je jako vždy postupně vysvětlena. Docela se těším na vývoj (side-)plot Shizuova bratra.

9 Tris Tris | Web | 30. ledna 2015 v 14:21 | Reagovat

Tak, ze všech těch pěti zmíněných anime znám jen jedno a to Tokyo Ghoul, na kterém momentálně dost slušně ujíždím. Vážně, je sice docela psycho, ale hlavně poslendí epizoda první série mě dost, ehm, navnadila (? :D) ne sérii druhou a teď... mno, řekněme, že se nemůžu dočkat dalšího dílu :D
Ty čtyři, které jsi rozebírala mě moc neoslovily, kromě Death Parade. A ta doslova tak, že přerušuju to, co zrovna dělám a jdu se kouknout na první díl :D a teda možná ještě Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! (díkybohu za možnost kopírování textu, jinak bych při přepisování toho názvu asi umřela :D) mno a teď se jdu vrhnout na tvůj článek o Tokyo Ghoul :)

10 S c a r s S c a r s | Web | 8. února 2015 v 10:42 | Reagovat

Hej Pal, už jsi slyšela o té one-word-tag kravině, která tu zase litá po blogu? :D Jestli ne, tak je to docela v háji, protože si ode mě byla nominovaná :D stížnosti přijímám :D

11 Aya Aya | Web | 8. února 2015 v 20:28 | Reagovat

Výtečně; konečně jsem se dostala k tvému zimnímu updatu. :) Jsem dost časově vytížená takže jsem se zmáhám jenom na dva ongoingy a u zbytku si asi počkám až na konec vysílání + ani jsem nebyla schopna si dřív přečíst tvůj článek, ale aspoň jsem se zase dostala k něčemu fakt cool.
To první anime. Wtf LOL. Co to je? :DDD I thought Free! was gayish but... was ist das?! XD Nemám příliš slabost pro maho shojo/ani shonen (nebo whatever to je), ale na absurdní komedie si udělám čas vždycky. XD Jsem zvědavá, jak se taková ptákovina bude vyvíjet; jen si budu přát, aby to jelo s humorem na plno až do konce. ;^;
Omg, v Dead Parade je pořád ten stejný barman jako v Death Billiards; tak to mi zlepšilo náladu. :DD Hodně lidí si toto anime pochvaluje a já jsem ráda, že se mu dobře daří. Myslím, že to mělo velký potenciál po tom prequelu, tak jej taky brzy do sledování zahrnu.
Aw, Durarara feelz. :'3 Před pár dny jsem se k tomu konečně dostala a prostě úplně to prožívám s tebou. Zatím mám jenom nedostatek Shizua a Masaomiho, jinak prostě je to TAK ZATRACENĚ LUXUSNÍ! >///< Trochu jsem se bála, jak bude pokračování vypadat, a jsem strašně ráda, že se vůbec nic nezměnilo. Je to zkrátka boží.
Ohhh, Knb. Na to jsem já čekala skoro věčnost. :D Já mám teda tohle anime strašně ráda a mám u toho asi takové fangirling chvilky jako ty u Drrr!!.XD Haizaki byl super borec a bylo dost fajn, že se objevil konečně nějaký záporák, dost mi to udělalo radost. Jinak já si osobně myslím, že celá série touto sezónou doběhne, že se zvládne pojmout celou mangu. Ty zápasy jsou poměrně rychle a ten poslední bude jen tak roztažený. Ale uvidíme. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama