Tokyo Ghoul

5. ledna 2015 v 20:56 | pal |  reviews.

název: Tokyo Ghoul | 東京喰種-トーキョーグール-
autor: Sui Ishida | Pierrot
žánr: seinen, akce, horor, nadpřirozeno
manga: 14 svazků | 2011 - 2014
anime: 12 epizod | 2014

Ulicemi Tokya se potulují ghúlové, ve vzduchu visí napětí a vyplýtvaný potenciál a my máme jedinečnou příležitost sledovat jejich životy plné vnitřního rozporu. Další kousek z kontroverzní série recenzí s názvem "Pal kritizuje populární anime" - tentokráte jsem si vzala na mušku jeden z mnoha hitů léta 2014.

{ p ř í b ě h }

Kaneki Ken se zdá být tuctovým anime středoškolákem. Rodičů nemá, vlastní otravného kamaráda a má crush na tajemnou Kamishiro Rize. Jediný problém činí přítomnost ghúlů - humanoidů s nadpřirozenými schopnostmi, jejichž jídelníček tvoří káva a lidé. Slučte tyhle dvě věci dohromady a vznikne prvotní zápletka pro anime. Kanekiho vztah s Rize se konečně začne ubírat tím správným směrem: oba jsou fanoušci téhož autora a slečna si myslí, že je Kaneki k sežrání. Bohužel, některé fráze se tu berou až moc doslovně a dostaveníčko v temné uličce se změní v noční můru, když Rize na nicnetušícího chlapce vytáhne svoje kagune. Šťastnou shodou náhod ale Rize vinou vlastní nepozornosti zemře a lékaři poraněnému Kanekimu implantují její orgány. Ukáže se, že jeho tělo ghúlí vlastnosti s vervou přijalo a dožaduje se lidského masa, což se lidské mentalitě od základu příčí a míru vyvstalého rozporu by Kanekimu záviděl nejeden romantický hrdina. Je ghúl? Je člověk? A co je v tomhle zvráceném světě správné?


Kaneki čelí morálnímu dilematu a volí cestu hladovění, ale jeho tělo se hlasitě dožaduje potravy a jídla je okolo víc než dost. Naštěstí ve své čtvrti naráží na přátelskou ghúlí základnu v kavárně Anteiku, pomáhající soukmenovcům v nesnázích, která mu poskytne úplně nový pohled na svět, ve kterém se ocitl: ghúlům jejich fyziologie nedává na výběr a byť se někteří v zabíjení lidí vyžívají, jiní se snaží minimalizovat svůj dopad na společnost a zoufale se snaží zapojit mezi běžné lidi. A všichni do jednoho zbožňují kofein. Kaneki se snad i pomalu začíná sžívat se všemi změnami, ale nic není tak jednoduché, jak by se zprvu zdálo. Bod jedna - muži zákona pracují ve dne v noci, jejich protivníci jsou ghúlové bez rozdílu viny a jejich quinque jsou vražedné. Bod dva - Rize evidentně měla pár temných tajemství a Kaneki, jakožto jednooký ghúl s jejím pachem, vzbuzuje nechtěnou pozornost nechvalně proslulých gangů a francouzského gurmánského kanibalistického odpadu.{ n á z o r }

Tokyo Ghoul je nekonečným zdrojem frustrace, protože by mohlo být zatraceně dobré, ale není. Námět je perfektní; přináší řadu etických otázek a dává prostor k akci, dramatickým okamžikům i dojemným lidským (a ghúlím) příběhům. Kamenem úrazu jsou charaktery. Je známo, že sebelepší zápletka neutáhne slabé postavy, a tohle je - bohužel - učebnicový příklad. Ať už je Kaneki-kun fanoušky opěvován jakkoliv, je to neuvěřitelně psychicky i fyzicky slabý protagonista, který v poslední epizodě bez vlastního přičinění projde určitým skokovým vývojem. Ne, ne a ještě jednou ne. Vedlejší charaktery jsou definovány jednou, dvěma archetypními vlastnostmi, což vás napřinutí si je zapamatovat, natož, abyste jim fandili. Chybou je nejspíš množství postav neúměrné počtu dílů. Spousta charakterů, nedostatek prostoru a neustálé přeskakování od jednoho charakteru k druhému vyplněné řadou vycenzurovaných soubojů. V konečném důsledku působí první řada Tokyo Ghoul jako upoutávka na mangu - "pokud chcete víc informací a víc vnitřností, neváhejte a čtěte" -, ale takhle se dobré anime nedělá.

Uspěchané, úsečné, slepené z narychlo nastříhaných kousků, oproti manze neuvěřitelně povrchní a s ubrečeným lůzrem v hlavní roli. Chápu, že to má Kaneki-kun těžké a že dostat se do objektu zájmu lidožravých mocností není úplně procházkou růžovým sadem, ale podívejte se, jak s hrdinou ve velmi podobné situaci nakládá třeba takové Kiseijuu. Navzdory všem chybám je Tokyo Ghoul pořád něco, co strhne většinový dav. Napsala bych, že se divím, ale ve srovnání s masově úspěšnými věcmi jako Sword Art Online jsou Kanekiho dobrodružství pořád ještě nadprůměrem. Cool prostředí, působivá zápletka, rozmanitost charakterů s neotřelými koncepty, postavy, nad kterými si můžete pobrečet a odpad, který můžete v tajnosti zbožňovat. V nynější době pravděpodobně klíče k úspěchu. Ok.

Váš oblíbený francouzský odpad a wannabe Hannibal bez vkusu, Tsukiyama.

Kresba je místy velmi dobrá (a některé psychedelické sny/vize mají vážně šmrnc), místy ani trochu. Takže standard. Necenzurovaná verze mi pod rukama (ještě) neprošla, ale pokud nejste fanoušky z poloviny černé obrazovky, bude nejspíš poskytovat o stupeň lepší zážitek. Po zkušenostech s vycenzurovanou verzí Terra Formars každopádně Tokyo Ghoul uděluji alespoň malé bezvýznamné plus za snahu začerňovat s alespoň určitým ohledem na konečný divákův dojem. Hudební podklad pro mé ucho není ničím výjimečným, ale kredit za auditivní stránku věci si rozhodně zaslouží Miyano Mamoru, který v roli Tsukiyamy zase jednou dostal šanci pořádného dabérského expresivního vyžití.

Nemůžu si pomoct, ale všechno mi to - navzdory předešlému opěvování nápadu - přijde strašně generické. Generičtí hrdinové s generickými problémy zasazení do, pravda, originálního prostředí. K manze jsem se ještě nedostala, ale ráda bych, neboť je hodnocena velmi dobře a zajímalo by mě, jestli za můj ne-tak-docela-dobrý dojem skutečně může jen zpracování anime. Předlohy podle všeho nedávno skončila a závěr vzbudil vlnu znepokojení a zmatení. Výše jsem už zmiňovala, že na mě Tokyo Ghoul působilo spíš jako ne tak docela vydařená upoutávka na mangu a navzdory vesměs negativním pocitům to v tomhle ohledu zapůsobilo perfektně. Jsem zvědavá.

Animace Tokyo Ghoul ve svých nejlepších minutách.


Na závěr tedy - sledování Tokyo Ghoul nebylo nijak traumatizující ani tak docela nudné, ale nestrhlo mě. Každý týden jsem u nové epizody doufala, že se třeba něco změní (a obrátí k lepšímu) a byť podobná revoluce v ději nastala až v nepříliš příhodném posledním díle a na konečný prožitek měla pramalý vliv, nebyla to úplná ztráta času. Druhá sezóna, která se ve svém názvu mysteriózně snaží něco odmocnit (neměla by spíš umocňovat - divácký prožitek a použitelnost postav pro další dění?) navíc začala vycházet hned na začátku letošního roku - už jen proto jsem se chtěla vyjádřit k úvodní sérii co nejdřív. Napjatě čekám, kam stihne dospět.


...
prvotní myšlenka
velmi slušná animace
.
.
...
charaktery
Kaneki-kun
cenzura
chaotičnost děje

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 5. ledna 2015 v 21:31 | Reagovat

Ano, také jsem zůstala nohama na zemi a nevznáším se mimo tuto realitu. Nevím, anime ačkoliv polovina obrazovky byla stále začerněná, mi přišlo strašně takové dětské. Asi to zní zvláštně, ale měla jsem pocit, že takto, jak se postavy představovaly, si je představuje dvanáctiletý pubescent. Jediný, kdo mě tak nějak zaujal byl Mado-san a je mi jedno, že byl postarší, měl zkažené zuby (i morálku) a chtěl zabít malé nelidské dítě :D, ne opravdu, docela mě to s ním bavilo (a proto se ho k mé smůle museli prostě zbavit) Ostatní postavy jsou tak nějak do budoucna pro mně nezapamatovatelné a Kaneki je snad ještě horší slabý charakter než Amano Yukiteru z Mirai Nikki a to je co říct.
Měla jsem chvílemi pocit, že epizoda skončila a jakmile začala druhá, něco se přeskočila (třeba jak se Kaneki dostal do nějakého průšvihu jsem chvílemi nechápala).
A nakonec konec, já nevím, hlavní hrdina si prošel změnou, kterou si diváci pamatovat budou, ale co ostatní postavy? Skončilo to uprostřed boje, vyvrcholení pořádně ani nezačalo, natož aby pomalu přecházelo do útlumu.
Když už jsi zmínila Miyano Mamora, tak se taky přidám a připomenu Kanu Hanazawu, která propůjčila svůj hlas Rize bez které by příběh nebyl. Docela jsem se divila, že po tom, co má na svědomí jednu představitelku z Black Rock Shooter a třeba Akane Tsunemori z Psycho-passu, tak že se ujme něčeho tak zákeřného ;), achjo, nemohla jsem si pomoct se o to nepodělit. A jak vidím, rozepsala jsem se až moc, uff

2 Pal Pal | Web | 5. ledna 2015 v 21:44 | Reagovat

naoki-keiko > Hezky řečeno, na jednu stranu tam mají poměrně dost brutalit a na druhou stranu tam je takové to typické "anime chování", které v některých momentech působí dost přemrštěně a snad i nevhodně. Mado byl zajímavý charakter, celkem by mě zajímalo, jestli o něm ještě v budoucnu něco odhalí (foreshadowing by  byl) :> Kana Hanazawa je skvělá seiyuu, pamatuju si ji hlavně právě kvůli Akane a jako Rize byla taky skvělá c:
Klidně se rozepisuj dál, jsem za to ráda :D

3 Saki Saki | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 19:22 | Reagovat

Je smutné, čo sa to stalo s anime, keď manga má ozaj veľký potenciál; teda aspoň mne osobne sa manga veľmi páčila c: Nemôžem však povedať, že by to bolo úplne iné, než je anime, len to preskočilo zopár dôležitejších faktov .__. Kaneki v mange nie je kompletne iný, ale zato v mange na sebe viac pracuje, podstupuje výcvik a nie je to s ním až tak zlé, ako to bolo vykreslené v anime; yep, síce je to tak trochu naivka, čo sa riadi "heslom" jeho mamči, ale v konečnom dôsledku to bolo veľmi dobre vykreslené v momente, kedy anime skončilo; A tie posledné epky anime ma teda fakt nakrkli, pretože to bolo fakt veľmi pozliepané dokopy a myslím, že to mohli radšej ukončiť ešte skôr, než to takto zbytočne okresať o všetko..podstatné. Odtiaľ už manga naberá veľmi krutý spád a koniec je vážne zdrvujúci. Tiež podľa môjho skromného názoru, i postavy tam postupom času dostávajú viac priestoru, sem-tam vo forme flashbacku a CCG je tiež veľmi často rozvíjané, čo malo u mňa veľké plus^^ Ok, teraz to už fakt vyzerá, že si to obhajujem, sorry .__. Ani vlastne neviem, čo konkrétne ma na TG tak stiahlo a síce ma anime v niektorých smeroch štvalo, tak si nedokážem pomôcť xD A ugh, druhá séria; ako som počula, nemá sa držať mangy, čiže si to asi pôjdem hodiť. A síce inak som ani nečakala, pretože ta, kde to skončilo anime, by bolo ťažšie nadviazať s tým, ako si to rozhodli spracovať.. Eh... Toto je tak frustrujúce.. .__.

4 Pal Pal | Web | 6. ledna 2015 v 19:35 | Reagovat

Saki > Á, další pozitivní doporučení na mangu, snad se k ní dostanu co nejdřív! Ono strašně záleží na podání příběhu, věci, co na papíře vypadají skvěle, pak v anime můžou na člověka působit v úplně jiném světle :D Moc děkuju za názor/shrnutí/obhajobu/whatever, u věcí s podobně sporným hodnocením jsem vždycky strašně ráda za názory ostatních :> Je škoda, že má druhá série ještě více odbočovat; vidím to tak, že budu souběžně s ní číst mangu a pak aspoň budu mít dostatek materiálů na další recenzi :D

5 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 7. ledna 2015 v 19:36 | Reagovat

Sice jsem ještě v létě ve svém updatovém článku psala, že Tokyo Ghoul dokoukám, nýbrž nestalo se tak. ¨Prostě jsem měla Kanekiho a jeho chování tak plné zuby, že jsem se na to vykašlala. A to se můžu stejně jako Naoki-Keiko chlubit tím, že jsem přežila Yuukiho v Mirai Nikki. :D (I když je pravda, že právě on mě od všech podobných charakterů odradil.) Tam to alespoň ale táhly některé vedlejší postavy a bavilo mě zkoumat naprosto psychotickou povahu Yuno.^^ V Tokyou Ghoul mě ale bohužel nezaujaly ani žádné vedlejší postavy...
A přitom, jak už tady všichni napsali :D, to mohlo být skutečně skvělé, bohužel to autoři uchopili úplně špatně. A já už, jako , troufám si říct, protřelejší a zkušenější fanoušek anime, opravdu nemám náladu na co pět minut srdceryvné výlevy Kanekiho, jak je život nespravedlivý, jak nikdy neudělá nic špatného a bude bránit svého nejlepšího kamaráda...
Místo toho koukám taktéž na Kiseijuu, které se s tímhle vším vyrovnalo mnohem lépe, hlavní hrdina je sice taky tak trochu idealista, ale celkem se o sebe umí postarat, neopakuje chyby a všeobecně si vede docela obstojně. A Migi a jeho průpovídky mě vážně baví. :D

6 Pal Pal | Web | 7. ledna 2015 v 19:51 | Reagovat

Sara Whitney > Mirai Nikki je jedním z těch relativně známých anime, které mě (bohužel? bohudík?) minuly, takže nemohu srovnat, ale se zbytkem souhlasím. Co se Kiseijuu týče, je podstatně reálnější a, samozřejmě, lépe napsané. V kontrastu s Tokyo Ghoul se mi líbí, tak tam vysvětlují/popisují změny hlavního hrdiny a že, byť (trochu naivně) doufá, že něco změní, žije tak nějak víc v realitě. A hlavně nesdílí Kanekiho heslo "je lepší obětovat se pro druhé, radši budu trpět já, blah blah". Migi je perfektní! Ale o tom zase někdy jindy :>

7 S c a r s S c a r s | Web | 7. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

Kaneki byl na vraždu - víc k tomu asi dodávat nebudu :D

8 Pal Pal | 8. ledna 2015 v 12:54 | Reagovat

S c a r s > Stručné, ale naprosto vystihující :D

9 beepinka beepinka | Web | 9. ledna 2015 v 1:23 | Reagovat

Mě nadchl první díl a poslední :D asi tak no :D jako je to dobré anime ,na druhou sérii se podívám,ale nesplnilo moje očekávání. Také jsem od toho čekala víc a Kaneki-kun..opravdu postava,která nikdy nebude má oblíbená asi xD i když v posledním díle jsem na něm mohla oči nechat,jak se mu změnily ty vlasy..kéž by s nimi i jeho povaha :D! :´D no uvidíme ^^ v druhé sérii. Nicméně s tím přeskakováním máš pravdu...je to prostě takové..uspěchané a nedotažené.
Dobrá recenze. =)

10 Tai Todd Tai Todd | Web | 9. ledna 2015 v 13:32 | Reagovat

Chytil mě námět a tak jsem se rozhodla, že se na tohle anime odívám, ale nevím. Jak mě anime nechytne v prvním díle, další sledování to obvykle nezachrání a tohle mě prostě nechytilo, ani po pár dalších dílech. Námět je dobrý, ale jak popisuješ, kamenem úrazu jsou postavy. Vůbec jsem jim nefandila, neoblíbila si je a v podstatě mi vadila každá věta, co jim vyšla z pusy, protože mi nebyly sympatické, takže jsem to ani nedokoukala, protože to všechno je pro mě u postav hlavní.

11 Mizu Mizu | Web | 9. ledna 2015 v 15:43 | Reagovat

Hned po první epizodě, kdy jsem nevěděla jestli tohle anime stojí za shlédnutí dalšího dílu, jsem díky komentářů pod videem začala číst mangu... a Tokyo Ghoul se mi díky manze začal celkem líbit. Pořád jsem teda nechápala, jak z takové mangy mohlo vzniknou takové anime, ale prosím. Tokyo Ghoul jako anime bylo (pro mě) snad i na stejné úrovni se SAO. V charakterech postav (truly hate Tsukiyama) jsem si teda nelibovala, i ten příběh, jak jsi řekla, díky nim spadl podstatně dolů a ohledně Kanekiho [ehm] tak nějak mám stejný názor jako ostatní, zejména jako Scars! :D Mangu ještě nemám dočtenou (sem tam mi příběh i v manze příjde dosti zmatený, ale oproti anime to nic není), ale mohu ujistit, že aspoň v manze po zbělení Kanekiho vlásků trochu zčernala jeho charakter ^^

12 Pal Pal | Web | 9. ledna 2015 v 17:20 | Reagovat

beepinka > Včera jsem se na netu konečně objevil první díl druhé sezóny s anglickými titulky a vypadá to, že změn bude hodně. Uvidíme :> A moc děkuju! c:

Tai Todd > Já většinou raději počkám pár dílů, protože (často dost naivně) doufám, že se to zlepší. Takhle už jsem dokoukala spoustu věcí, které se mi ve skutečnosti moc nelíbily. (A nebo je to možná tím, že až moc ráda píšu kritické recenze, haha.) Každopádně ano, naprosto souhlasím.

Mizu > Další, komu se víc líbila manga, děkuji za zmínění, plánuju na ní začít pracovat (třeba u přípravy na čtvrtletní práce z fyziky a chemie, ideální situace :D). Tokyo Ghoul se mi líbilo trochu víc než SAO, vinu za to dávám lepší atmosféře a pravděpodobně i dvakrát menšímu počtu epizod. Tsukiyamu jsem se začátku taky nesnášela, ale po pár týdnech na tumblru, kde ho pořád photoshoppovali do popelnic, jsem ho tak nějak vzala na milost a v první epizodě druhé řady, kterou jsem včera zhlédla, mě ty jeho francouzské/italské/whatever hlášky celkem potěšily :> A ano, vypadá to na radikální změnu, jsem vážně zvědavá! c:

13 Aya Aya | Web | 9. ledna 2015 v 22:05 | Reagovat

Oh yeah. Úplně cítím to tvoje nadšení z letošního rádoby mainstreamu.:D Zatím se mi ještě první sérii nepodařilo dokoukat a dalo by se říct, že jsem se sekla hned v počátku, takže se příliš k tomuto anime vyjádřit nemžůžu, ale to "ohromení" tímto anime mě pronásleduje kam se podívám. :D Většina chytrých lidí je nešťastná ze zpracování, čemuž se opravdu nedivím; jak říkáš, je to až moc povrchní, samé přeskakování, osakané scény a JEŽÍŠI KRISTE, TA CENZURA! Oh, okay, kvůli cenzuře jsem se na to přestala koukat; přežiju kde co a už jsem viděla fakt DOST shitů, ale cenzuru nesnesu ani za nic. :D Mám už stažených pár přetvořených epizod, takže už to je jenom otázka času, kdy se na TG dokoukám do konce. Máš pravdu, ať je story sebelepší, špatné charaktery jej utáhnout nedokážou. To tomuto anime fakt chybí. No mám staženou první kapitolu a chci si přečíst aspoň kousek prozatím, abych to mohla porovnat + pak ještě to nové TG (btw to stou odmocninou bylo hezky řečeno XDDD), věřím tomu, že manga je na úplně jiné úrovni než je anime. Co se dá dělat, holt dnešní klíče úspěchu jsou na tom poněkud jinak, než by bylo očekáváno.
Jinak vybrala jsi moc hezký citát, ten mě na TG taky zrovna zaujal. ^^
Oh a ten Tsukishima! :DDDD Achjo, já z něho nemůžu; francouzský gurmánský kanibalismus měl náhodou něco do sebe. :D A ten Miyano je tak strašnej borec, já ho úplně miluju; v poslední době jsem jenom ráda, když narazím na anime, kde on dabuje, protože je fakt bezvadnej. :D Ty italsko-francouzské kecy byly fakt boží. :D Úplně mě donutil mít Tsukiyamu rád. XDD
Jinak jaký máš prozatím dojem z druhé série?

14 Aya Aya | Web | 9. ledna 2015 v 22:07 | Reagovat

[13]: Napsala jsem místo Tsukiyama poprvé Tsukishima. Ignoruj to plz. Šílenec vedle šílence... občas mám zásek.

15 Pal Pal | Web | 11. ledna 2015 v 13:19 | Reagovat

Aya > Naprosto souhlasím a děkuju za názor! c:
Druhá série, hm... první epizoda byla dost působivá (a evidentně se v jednom dost zásadním bodě odchýlila od mangy, což je ještě další důvod, proč začít číst co nejdřív) a... nevím, působilo to na mě tak, že producentům došlo, jak špatně ztvárnili hlavního hrdinu, a tak ho od základů změnili (což pravděpodobně není špatný krok, jen je to značně radikální) :> V blízké budoucnosti plánuju sepsat první dojmy ze zimní sezóny, protože už teď mám víc než dost anime, o kterých bych chtěla něco napsat :D

16 Yuna Yuna | Web | 17. ledna 2015 v 13:56 | Reagovat

Já jsem se musela Kanekimu tak strašně smát, jaké to bylo trdlo :D strašně najivní děcko (tedy zatím v těch dílech, co jsem viděla... a to jsem viděla myslím polovinu, nějakých 6,4 dílů) a docela mě rozesmálo, jak si bezprostředně napochodoval za tím pochybným gayem :D a pak se diví, že ho chtějí sežrat XDDD bože bože... a to jsem mu radila ať tam nechodí :D
Upřímně se mi ani nechce pokračovat v koukání :"D TG mě prostě zklamalo, mělo velký potenciál, ale díky těm charakterům to šlo do kytek :/ Říkám si, kdy přestanou s tímhle fenoménem... SAO, SnK, teď TG... všechno to jsou strašně mainstreamové anime, ale ani jedno mě nějak zvlášť nenadchlo... nevím no... Já se radši vrátím ke svému stařičkému One Piece, které má skoro 700 dílů, ale neztrácí na hloubce charakterů ani příběhu i přes to, že je toho tolik... to by dnešní novodobé anime nedokázaly... většina ne, nemyslím si... Neříkám, že se nenajdou nějaké dobré, ale pro mě to není ono prostě, nejlepší léta anime jsou za námi, nynější nově příchozí... člověk se v nich musí prohrabovat, aby našel něco, co za to opravdu stojí

17 Yuna Yuna | Web | 17. ledna 2015 v 13:57 | Reagovat

6, 7 dílů*

18 Tris Tris | Web | 30. ledna 2015 v 14:33 | Reagovat

mnom. pravda, vždyck ykdyž jsem přemýšlela o Kanekim, tak to bylo takové... Já nevím, divné. On byl na začátku přece ten typ, co hodně čte a málo mluví. Ze všech těch postav mě nejvís asi dostal... mhm, kdo? :D no, vlastně ani nevím. Hinamin příběh byl zajímavý, ale ani ona sama nebyla nic moc. mno a naprosto báječnáý je Suzuya Juuzou, ale jinak, když se nad tím zamyslím, vlastně to není nic moc. Třeba si zvyknu se nad tím víc zamýšlet, heh. Nom nom nom, tak mi pověz, jaké anime je podle tebe vážně dobré, ať taky mám s čím lepším porovnávat :D

19 Pal Pal | Web | 8. března 2015 v 17:35 | Reagovat

Yuna > Já jsem se nesmála, protože to kazilo atmosféru anime :D A druhá sezóna mě kupodivu baví mnohem víc (jak se v blízké budoucnosti nejspíš dozvíš v nějaké recenzi), ale ano, naprosto chápu tvoji úvahu :>

Tris > Vážně dobré anime... well, záleží na tom, jaký druh anime by se ti zamlouval :> Z komedií/parodií jednoznačně Gintama a Danshi Koukousei no Nichijou (obojí má značně... specifický humor, ale jsou perfektní), ze sportovních anime Haikyuu!! (vážně, jestli některé sportovní anime stojí za to, je to právě tohle) a z těch, co jsou "prostě fenomenální" třeba Fullmetal Alchemist nebo Durarara!! A nebo můžeš prozkoumat můj myanimelist ( http://myanimelist.net/animelist/PalLathien ) - věci hodnocené desítkou a osmičkou by podle mého skromného názoru určitě měly stát za zhlédnutí c:

20 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 16. března 2015 v 11:56 | Reagovat

Na tohle anime sem se začala dívat s tím, že to bude určitě něco šíleně zajímavého, protože mi s tím půlka lidí spamovala zeď na FB ! No a tak sem to zkusila. Opening nic moc (škoda), animace velice pěkná a zápletka (příběh) se mi taky docela pozdávala. Bylo to něco originálního a opravdu sem byla od prvního dílu zvědavá kam se to dopracuje. Na tomhle anime mě však šíleně štvala jedna věc - KANEKI !! Jako já vím, že prožíval šílené dilema .. změnu prostředí, styl života a já nevím co ještě. No ale ten kluk se mi prostě od začátku nepozdával :D No a v posledním díle první série se to trošku vylepšilo. Kaneki dostl burutální upgrade v podobě bílých vlasů (love it) a naprosté sebedestruktivní síly --> až mi tam přišel jako nějaký záporák chvílemi :) A v tu chvíli sem dala Kanekimu druhou šanci si to u mě v druhié sérii vyžehlit :D No snaží se .. to se mu musí nechat .. a je to lepší, ale pořád na mě působí tak nějak divně (uvidím v dalším dílu co teď bude v pátek). A když to shrnu .. anime je fakt super, ale ta první série.. nebylo to prostě takové to typické závislačení a čekání na další díl. U druhé série už je to horší, protože tam na ten díl vyloženě v pátek čekám :D :D

21 Nezájem Nezájem | 20. května 2015 v 22:00 | Reagovat

Celkově tohle anime je jen míchanice jiných anime. Ach jo. Vidím v tom hlavně hodně inspirace od Claymore.

22 Pal Pal | Web | 23. května 2015 v 12:04 | Reagovat

Shio Usami Akira >  Ten konec první sezóny podle mě jen přispěl k celkové nevyrovnanosti celého anime... ale to nic nemění na tom, že druhá sezóna byla skvělá jakmile si (konečně) najdu čas na mangu, snad se dostanu k nějakému srovnání :>

whatever~ > A co je v dnešní době naprosto originální a nemá ani špetku inspirace odjinud? Claymore jsem bohužel neviděla, ale rozpolcený hrdina je hitem už od dob romantismu :D

23 EdwazdSoorn EdwazdSoorn | E-mail | 19. října 2017 v 3:42 | Reagovat

cialis from canada online search
http://cialiswalmartusa.net - cialis over the counter walmart
  how cialis works
<a href="http://cialiswalmartusa.net">cialis over counter at walmart
</a> - cialis erections
cialis usa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama